Produkcja

Namioty Marabut szyte są całkowicie na terenie Polski, a dokładnie w miejscowości Rybna pod Krakowem. W procesie produkcyjnym uczestniczy profesjonalny zespół osób wyspecjalizowanych od lat w szyciu namiotów. Daje to nam pewność że dostarczamy Wam produkty najwyższej jakości.

Zaplanowanie i wykonanie prototypu

Pomysły na nowe namioty rodzą się w głowach zarówno naszych jak i naszych testerów. Dojrzewamy, do tego że „czegoś nam brakuje w kolekcji” – robimy „burzę mózgów”. Gdy wiemy co musimy zrobić projektujemy nowy namiot  oraz wykonujemy jego prototyp.

Ta wersja różni się znacząco od ostatecznej wersji, jest to jedynie ogólnie określony kierunek do którego dążymy.
Testy prototypu

Gdy prototyp jest gotowy, następuje dość ważny moment w procesie tworzenia  – nasze pomysły są weryfikowane przez rzeczywistość. Prototypy wraz z naszymi testerami wyruszają w teren. Bardzo często naszym poligonem doświadczalnym są najwyższe góry świata jak Himalaje czy Karakorum. Dla nas najważniejsze jest to żeby namiot używany był możliwie na najdłużej wyprawie,  w możliwie najtrudniejszych warunkach.

Tylko w ten sposób dowiemy się co należy poprawić, ulepszyć, co dodać a co odjąć. Na podstawie testów podejmujemy decyzję o zasadności rozwiązań konstrukcyjnych i seryjnej produkcji namiotu.

Wykonanie form i szablonów 

Na podstawie raportów z testów wnosimy poprawki do projektu. Tworzymy ostateczne formy i szablony potrzebne do wykrojów materiału.

Będą one już zawsze służyć jako wzorzec do kolejnych serii produkcyjnych danego modelu.

Wykonanie krojów

Za pomocą wcześniej wykonanych form – krojczy wykonuje kroje tropiku, kabiny oraz pozostałych elementów namiotu.

Szycie 

Kroje są przekazywane do szwalni. Szwaczki zgodnie z projektem zszywają elementy tropiku, kabiny oraz pozostałych elementów namiotu.
Następnie podkleja się  wszystkie szwy metodą termoprzylepną.

Integracja kabiny z tropikiem
oraz szczegółowa kontrola jakości


Na tym etapie łączymy kabinę z tropikiem, a kontrolerzy sprawdzają prawidłowość szycia poszczególnych elementów. Następnie odbywa się kompletne pakowanie wszystkich elementów namiotu.
Zobacz fotorelację z produkcji namiotów Marabut.
POBIERZ KATALOG